10 zalet coworkingu cz.1 - Blog Tu Lubię Warszawa

Coworking to idealne rozwiązanie dla wszystkich zmęczonych pracą w domu. Ta w biurze coworkingowym to między innymi niezależność, wygoda czy dostosowanie warunków do swoich potrzeb. Do niedawna jeszcze mało popularny, teraz coraz powszechniejszy, coworking może odczarować pracę posiadając wiele zalet. Dziś przedstawimy Wam ich aż 10!

 

Przede wszystkim – niezależność i elastyczność

Coworking jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym! Pozwala na dostosowanie trybu pracy do swoich potrzeb i umożliwia wygodę i komfort pracy. Wynajem biurek, biur coworkingowych czy sal konferencyjnych może działać na zasadzie abonamentu (rocznego, miesięcznego) lub wynajmu okazjonalnego – kilka razy w tygodniu lub miesiącu. To wynajmujący dyktuje warunki i określa tryb swojej pracy a także częstotliwość korzystania z biura coworkingowego. Z faktu różnych godzin pracy biura, wynajmujący decyduje kiedy, w jakich godzinach i dniach pracuje lub przyjmuje swoich klientów. Jest to wygoda nie wymagająca od pracownika dostosowania się do sztywnych godzin pracy i umożliwia rozplanowanie sobie celów, oddzielenia pracy od życia osobistego i znalezienia czasu na odpoczynek i regenerację.

 

Praca jednostki i praca w grupie – poznajmy się w coworkingu

Coworking, oprócz komfortowej alternatywy dla mieszkania lub kawiarni jest również miejscem poznawania nowych ludzi. W dobie pandemii mamy bardzo ograniczoną pulę miejsc, w których możemy choć na chwilę zmienić otoczenie. Biura coworkingowe są miejscem poznawania innych, wymiany opinii, rozwoju osobistego i swojej firmy. W tego typu miejscach pracy często zderzają się ze sobą ludzie z różnych branż, wykonujących wolne zawody. Może być to okazja dla freelancerów czy właścicieli małych firm do kreatywnego rozwoju lub nawiązania współpracy mogącej w przyszłości zaowocować pozytywnymi wynikami.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Coworkingu

 

 

Niższe koszty

Czas spędzony w domu w wielu przypadkach stał się punktem, w którym pewna część pracowników zdecydowała się na przeniesienie miejsca swojej pracy na bardziej neutralny, cichy i spokojny grunt. Wynajęcie biura zawsze wiąże się z ponoszeniem pewnych kosztów, jednak o ile duże firmy mogą pozwolić sobie na opłacenie czynszu czy rachunków, tak dla niewielkich przedsiębiorców takie opłaty mogą być przysłowiowym “gwoździem do trumny”. Coworking pozwala zminimalizować koszty w kwestii wynajmu przestrzeni biurowej. Decydując się na takie rozwiązanie nasz portfel nie poniesie dużych strat pieniężnych, wręcz przeciwnie – koszty miesięcznego wynajmu oscylują w okolicach 80 – 100 złotych.

 

Twój spokój i komfort

Zanim coworking stał się popularną alternatywą miejsca do pracy, sposobem na oderwanie się od firmowego biurka, spotkanie z klientami czy innymi pracownikami były np. kawiarnie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie zawsze trafimy na komfortowe warunki do odbycia spotkania. Rozmowy, czy nawet sama obecność innych gości takich miejsc może być dekoncentrująca i przede wszystkim mało komfortowa. Wynajmując biuro coworkingowe masz pewność, że spędzony tam czas wykorzystasz w pełni, nie narażając się na przebodźcowanie. Coworking daje nam pełną swobodę, komfort i przestrzeń, która sprosta każdym wymaganiom.

 

Coworking to nie praca w domu

Obowiązki domowe zostawmy w jego zaciszu, zaś sprawy biznesowe załatwiajmy w miejscach, które nam to umożliwią, nie narażając nas na stres i zmęczenie. Z kolei przenoszenie pracy do domu rzadko kończy się sukcesem – w końcu jest to miejsce, gdzie możemy zrelaksować się po dniu w pracy i zostawić wszelkie sprawy do załatwienia na kolejny dzień. Regeneracja i umiejętność oddzielenia życia prywatnego i rodzinnego jest bardzo istotne dla naszego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Tak prezentuje się pierwsza część artykułu poświęconego korzyściom płynącym z coworkingu.
Zachęcamy do przeczytania kolejnego wpisu – 10 zalet coworkingu cz.2.

 

Sprawdź także: Popularność coworkingu – skąd się bierze?