Popularność coworkingu- skąd się bierze? - Blog Tu Lubię Warszawa

Dlaczego coworking jest tak popularny?

Coworking stał się popularny głównie przez dużą ilość korzyści z wynajmu w stosunku do liczby minusów. Wynajmując biuro w przestrzeni coworkingowej zdobywamy możliwość poznawania ciekawych ludzi prowadzących małe biznesy takie jak my. Dzięki temu możemy liczyć na nowe kontakty w branży, a w konsekwencji na nawiązanie współpracy z innymi firmami.

Żeby jednak być obiektywnym, trzeba dodać, że tak jak przebywanie w tej samej przestrzeni z innymi może przynieść nam korzyści, niektórym może utrudniać pracę. Nie każdy potrafi skupić się w otoczeniu innych osób. Dodatkowo, podpisując umowę z właścicielem budynku zobowiązujemy się do przestrzegania zasad w nim panujących, co może w jakiś sposób nas ograniczać. Z drugiej strony takie zapisy jednocześnie gwarantują nam odpowiednie warunki do przyjaznego korzystania ze wspólnych przestrzeni.

 

Kto i jak zyskuje dzięki działalności przestrzeni coworkingowych?

Prawda jest taka, że wynajmując przestrzeń coworkingową zyskujemy zarówno my, jak i nasi klienci. Nasza firma otrzymuje prestiżowy adres, w popularnych dzielnicach miasta, do którego łatwiej jest dojechać. Dodatkowo mamy możliwość zorganizowania spotkania w bardziej profesjonalnej lokalizacji niż nasze miejsce zamieszkania lub kawiarnia, która jest przy okazji adresem naszej firmy.

Wynajmując biuro nie musimy przejmować się tuszem w drukarce, czy rachunkiem za internet. Wykupujemy pełen pakiet usług, który oszczędza nasz czas, ale także naszych klientów.

Ważnym aspektem wynajmu biura jest obsługa poczty. Dzięki recepcji czatowanie na kuriera z paczką lub ciągła kontrola skrzynki pocztowej przestaje być naszą codziennością. Jesteśmy informowani o stanie naszej poczty na bieżąco, co również usprawnia działanie firmy i wpływa na zadowolenie klientów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Coworkingu

 

 

Czy warto wynająć biuro coworkingowe?

Niestety, wybierając lokalizacje naszej firmy sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie chcemy pracować. Jednak mimo wszystko warto wynająć biuro w coworkingu biorąc pod uwagę ilość istniejących ofert na rynku. Po rozeznaniu każdy może znaleźć coś dla siebie za przystępną cenę na wygodnych warunkach najmu. W dzisiejszych czasach – warto rozejrzeć się za biurem w prestiżowej, ale bliskiej dzielnicy – żeby nie tracić czasu na dojazdy i stanie w korkach.

Sprawdź także artykuł: Obowiązkowe wyposażenie każdego biurka coworkingowego