Wynajmowanie biura coworkingowego - zyskuj, nie przepłacaj - Blog Tu Lubię Warszawa

Biura coworkingowe – dla kogo?

Biura coworkingowe są stworzone dla freelancerów, którzy nie mogą prowadzić swojej działalności z domu lub chcą oddzielić przestrzeń prywatną od zawodowej. Jest to przestrzeń open space, w której każdy ma wyznaczoną strefę do pracy w postaci biurka z dodatkowymi udogodnieniami jak wygodny fotel i oświetlenie. Funkcjonujące na rynku firmy posiadają różne oferty, które są do siebie zbliżone, jednak mogą się różnić niuansami takimi jak wygląd budynku lub cena, dlatego warto zrobić research przed podpisaniem umowy najmu.

 

Czym wyróżniają się biura coworkingowe ?

Biura coworkingowe są skierowane dla wolnych strzelców, ponieważ w jednym pomieszczeniu znajduje się parę osób prowadzących różne działalności. Dzięki temu systemowi umożliwia się małym firmom pracę poza domem w tańszej alternatywie niż wynajem biura tylko dla siebie. Zyskujemy też możliwość poznawania ludzi z innych branż, wymianę doświadczenia i pomysłow oraz możliwą współpracę w przyszłości.

W pakiecie biur coworkingowych najczęściej można też znaleźć obsługę poczty przez recepcję, dostęp do kuchni oraz wynajem sali do spotkań z klientami. Większość firm oferuje niezbędne w czasach Internetu bezprzewodowe WiFi, czy drukarkę z możliwością skanowania. Warto przyjść i oprócz obejrzenia budynku poznać atmosferę jaka tam panuje, ponieważ będzie to miejsce gdzie w najbliższym czasie spędzimy znaczną część swojego dnia. Dlatego ważne jest abyśmy czuli się w nim dobrze i swobodnie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Coworkingu

 

 

Kiedy postawić na biuro coworkingowe?

Jeśli masz problem z oddzieleniem czasu wolnego od pracy, mieszkasz w wynajętym mieszkaniu, pod którym nie możesz zarejestrować firmy lub twój dom nie spełnia warunków do prowadzenia działalności – biuro coworkinowe jest rozwiązaniem stworzonym dla ciebie. W rozsądnej cenie zyskujesz możliwość pracy w dogodnych warunkach, gdzie nie tylko będziesz prowadzić firmę, ale także poznawać nowych i ciekawych ludzi.

W trakcie wyboru biura warto zwrócić uwagę na lokalizację. Powinna być w takim miejscu, gdzie będzie łatwy dojazd zarówno dla klientów naszej firmy jak i dla nas samych, żeby nie spędzać dużej ilości czasu na dojazdach.

 

Sprawdź także artykuł: Praca zdalna czy open space? A może coś pomiędzy?