Sale konferencyjne - kiedy, jak i dla kogo? - Blog Tu Lubię Warszawa

Sala konferencyjna to miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju dyskusje, debaty czy prelekcje. Często wynajmuje się ją na różnego rodzaju wydarzenia takie jak szkolenia, spotkania autorskie, lub tak, jak sama nazwa wskazuje – konferencje.

Aby spotkanie odbyło się bez przeszkód, przestrzeń, w której znajduje się sala konferencyjna powinna spełniać kilka podstawowych wymogów.
 

Dobrze zaplanowana przestrzeń

W przestrzeni sali konferencyjnej nie liczy się tylko i wyłącznie jej metraż. Sala powinna być przede wszystkim odpowiednio zaprojektowana pod kątem rozstawienia miejsc, czy wentylacji. Ważne jest, aby każdy uczestnik spotkania mógł uczestniczyć w nim bez przeszkód. Organizując spotkanie dla większej grupy należy zwrócić uwagę, aby każdy z uczestników dobrze widział i słyszał prelegenta. W tej drugiej kwestii dużą rolę odgrywa dobre nagłośnienie.

 

Komfortowy klimat

Sala konferencyjna nie powinna być za mała. Co za tym idzie, duże pomieszczenie powinno mieć sprawną wentylację i klimatyzację. Spotkanie przeprowadzone w niekomfortowych warunkach i dusznym pomieszczeniu nie będzie przyjemnym doświadczeniem dla jego uczestników. Spotkania w salach konferencyjnych często trwają wiele godzin. Spędzenie ich w nieklimatyzowanym pomieszczeniu wraz z innymi uczestnikami może być prawdziwą męczarnią, dlatego odpowiednia temperatura w pomieszczeniu to podstawa.

 

Kącik kawowy

Spędzając czasami nawet kilka godzin w jednym pomieszczeniu bardzo ważna jest możliwość zrobienia sobie krótkiej przerwy. Wyposażenie sali konferencyjnej w mały kącik kawowy z przekąskami to gwarancja wypoczętych i zadowolonych uczestników spotkania.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Sal konferencyjnych i spotkań

 

 

Profesjonalna oprawa konferencji

Warto zwrócić uwagę na przebieg spotkania, aby jego uczestnicy nie czuli się znużeni i zmęczeni. Wybierając salę konferencyjną warto kierować się udogodnieniami, które oferuje. Dostępność systemu audiowizualnego, nagłośnienia oraz oświetlenia znacznie ułatwia organizowanie konferencji. Sala konferencyjna z dala od murów firmy wprowadzi przyjazną atmosferę i zapewni pozbycie się niezdrowego stresu.

 

Sale konferencyjne – dla kogo?

Pełen profesjonalizm, obsługa oraz płacenie tylko za to, czego oczekujemy – tak w skrócie można opisać zalety sal konferencyjnych wynajmowanych na godziny. Usługa ta jest dostępna zarówno dla małych, średnich jak i dużych firm. Z tego rozwiązania korzystają także przedsiębiorcy oraz osoby przeprowadzające profesjonalne szkolenia. Możliwość wynajmowania przestrzeni konferencyjnych staje się coraz bardziej popularne i zapewnia pokazanie się klientom czy pracownikom firmy z jak najlepszej strony: jako marki profesjonalnej, dbającej o szczegóły oraz komfort przeprowadzanego spotkania. Dla samych gości jest to z kolei szansa na zdobycie nowych informacji i kompetencji na najwyższym poziomie – zarówno dzięki merytorycznemu przygotowaniu spotkania jak i przestrzeni dopasowanej i dobrze przygotowanej do jego charakteru.

 

Jakie zalety kryje wynajem sali konferencyjnej?

Trudno kłócić się z tym, że wynajem sali konferencyjnej to dużą oszczędność czasu. A co z finansami? Również w tym przypadku okazuje się to korzystnym rozwiązaniem. Przykładowo nasza sala na Genewskiej 25 zapewnia gościom przestronną i świetnie zaprojektowaną przestrzeń w bardzo przystępnej cenie! Koszt wynajmu sali mogącej pomieścić 12 uczestników to jedynie 50 zł netto za 1 godzinę (do 4 osób) lub 80 zł netto (powyżej 4 osób). Na miejscu czekać będzie sala dostosowana aranżacją do charakteru spotkania, z dużym telewizorem LCD i bezpośrednim wyjściem na piękny, zielony ogród!

Sprawdź także: Sala konferencyjna czy spotkań- odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie