Sala konferencyjna - jak szukać, na co zwrócić uwagę? - Blog Tu Lubię Warszawa

Wynajmowanie sal konferencyjnych stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Jest to niewątpliwie wygodniejsza forma niż korzystanie z typowych biur. Bardzo znaczącą zaletą jest neutralność miejsca – można w niej zorganizować zarówno spotkanie pracownicze, jak i konferencję dla klientów. Dzięki temu każdy uczestnik czuje się komfortowo, bo chociaż gospodarzem jest oczywiście organizator, to spotkanie odbywa się w przyjaznej gościom przestrzeni.

 

Dobra sala konferencyjna charakteryzuje się świetną akustyką, która usprawnia komunikację i pozwala mówcy oszczędzać głos, co ma szczególne znaczenie w przypadku wielogodzinnych szkoleń. Pomaga także dobre wyciszenie odgłosów, dzięki temu inni nie będą słyszeć poufnych informacji nt naszej firmy. Poprawia to także komfort prowadzenia szkolenia.
Poza akustyką ważny jest również odpowiedni wystrój. Jasne ściany i podłogi dają poczucie czystości i w razie spędzania wielu godzin w jednej sali nie będzie to tak nużące, jak ten sam czas spędzony w ciemniejszej aranżacji. W połączeniu z delikatnymi ozdobami daje to uczucie przebywania w miejscu lepszym niż biuro – które zazwyczaj nie budzi aż tak pozytywnych skojarzeń.

 

Oszczędzajmy wzrok

Równie istotne jest oświetlenie: zbyt ostre będzie męczyć oczy, a zbyt miękkie – usypiać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest sala z dużymi oknami, którą można wypełnić naturalnym, dziennym światłem, najlepiej stymulującym rytm dobowy. Warto też, aby okna wyposażone były w rolety lub żaluzje, które pozwolą na zmniejszenie natężenia światła podczas prezentacji lub filmu na ekranie/telewizorze.

Jakość i rozmiar ekranu też jest istotna – powinny być dopasowane do wielkości pomieszczenia. Sale większe powinny posiadać większe ekrany, najlepiej umieszczone w różnych segmentach przestrzeni, by dotrzeć z przekazem do wszystkich odbiorców. Jest to zbędne w przypadku mniejszych salek, a bywa nawet niepożądane: duży ekran w niewielkim pomieszczeniu może odciągać uwagę od mówiącego, a także zwyczajnie męczyć oczy odbiorców. Telewizory dobierane z uwzględnieniem powyższych wytycznych, z pewnością podniosą efektywność prezentacji, szkoleń czy negocjacji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Sal konferencyjnych i spotkań

 

 

Lokalizacja

Tak jak w przypadku tradycyjnych biur, bardzo ważna jest lokalizacja, która pozwoli na szybki dojazd autem, rowerem lub autobusem. W Warszawie jest wiele miejsc, gdzie można wynająć salę konferencyjną dla swojej firmy, jednak, jeśli zależy nam na dogodnej lokalizacji po prawej stronie Wisły warto przyjrzeć się najlepiej skomunikowanym obszarom.

Takim jest niewątpliwie nasza okolica ul. Genewskiej. Bliskość Wału Miedzeszyńskiego pozwala na szybkie dostanie się zarówno z okolicy Wiatracznej (jak i dalszej Pragi) rowerem czy hulajnogą. Jest to wygodniejsze niż przemieszczanie się na drugą stronę rzeki w godzinach szczytu. Jeśli masz do nas blisko – jest to najlepsze rozwiązanie.

Sprawdź także artykuł: Odpowiednia sala szkoleniowa – czym się kierować?