Odpowiednia sala szkoleniowa - czym się kierować? - Blog Tu Lubię Warszawa

Przeprowadzenie szkolenia nie jest łatwym zadaniem. Zanim zajmiemy się organizacją powinniśmy zadać sobie pytanie czego oczekujemy po zakończeniu kursu i jaki mamy cel, który chcemy osiągnąć. Czy oprócz zdobytej wiedzy zależy nam na integracji zespołu? Może chcemy skupić się tylko na przekazaniu teorii, albo chcemy zobaczyć jak nasi pracownicy działają w praktyce przy specyficznych zadaniach? Nie ważne jaka będzie odpowiedź na powyższe pytania, na pewno warto zorganizować szkolenie poza firmą. Nowe otoczenie pozwoli pracownikom oderwać się od codziennych obowiązków i skupić się na konkretnym zadaniu.

 

Dopasowana sala szkoleniowa, a komfort uczestników.

Gdy już odpowiemy sobie na pytanie, jaki charakter będzie mieć przeprowadzone przez nas szkolenie, należy zacząć przyglądać się szczegółom. Zastanówmy się, czy mamy odpowiednie kompetencje do przeprowadzenia kursu, czy lepiej zatrudnić kogoś z zewnątrz. Należy pamiętać o materiałach dydaktycznych, pomagają one w przyswajaniu wiedzy i stwarzają lepszą organizację szkolenia. Jako organizatorzy powinniśmy zadbać o swoich pracowników. Gdy pokażemy im, że nam zależy na ich samopoczuciu i rozwoju, zwiększą się morale firmy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Sal konferencyjnych i spotkań

 

 

Czym się kierować podczas wyboru sali szkoleniowej?

Wybór sali jest kluczowy przy organizacji. Pomieszczenie powinno spełniać nasze oczekiwania, równocześnie mieszcząc się w budżecie. Ułatwią one komfort uczestnikom szkolenia i podwyższą ich efektywność.

 • Ilość miejsc
  Na rynku istnieje wiele różnorodnych sal szkoleniowych. Swój wybór powinniśmy dostosowywać między innymi do ilości uczestników. Pozwoli nam to zredukować koszty. Jednak powinniśmy uważać, ponieważ zbyt mała przestrzeń może mieć zły wpływ na przebieg szkolenia. Należy też uwzględnić zalecenia GIS związane z COVID odnośnie minimalnej powierzchni na każdego uczestnika szkolenia
 •  

 • Warunki lokalu
  Sala do wynajęcia powinna mieć dostęp do światła słonecznego i być przestronna. Korzystna jest możliwość ze skorzystania z ogrodu, przy dłuższych szkoleniach uczestnicy powinni spędzić przerwę na świeżym powietrzu. Dobre warunki lokalu mają wpływ na samopoczucie człowieka, możemy w ten sposób pokazać, że zależy nam na swoich pracownikach.
 •  

 • Dostępny sprzęt
  Powinniśmy też sprawdzić czy sala posiada odpowiedni sprzęt potrzebny nam do przeprowadzenia szkolenia. Wiele firm posiada w ofercie dostęp do flip-chartów, wyświetlaczy czy telewizorów. Warto też dowiedzieć się czy jest możliwość skorzystania z internetu (szybkość łącza – istotna podczas połączeń on-line), drukarki lub skanera.
 •  

 • Catering
  Wiele szkoleń trwa od rana do wieczora. Organizator powinien w tym czasie zadbać o swoich uczestników. Dlatego warto sprawdzić, czy firma ma możliwość stworzenia stolika kawowego oraz skorzystania z cateringu. Należy wcześniej zastanowić się czy na szkoleniu potrzebujemy ciepłych posiłków, czy lepszy będzie szwedzki stół na zimno. Wcześniej należy sprawdzić preferencje żywnościowe lub alergie kursantów.
 •  

 • Lokalizacja
  Jeśli kurs jest jednodniowy lub nie przewidujemy noclegu, powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację Sali, którą chcemy wynająć. Nie każdy ma samochód, więc wybór powinien paść na miejsce z dostępem do komunikacji miejskiej. Dodatkowo lokalizacja przy ruchliwej ulicy też nie jest dobrym rozwiązaniem. Przy wyborze powinniśmy unikać zgiełku lub nadmiernego hałasu, który mógłby utrudniać przeprowadzenie szkolenia.

Przeprowadzenie szkolenia w firmie wymaga dużo wkładu od organizatorów. Jednak warto poświęcić na to czas i energię, ponieważ kursy przynoszą wtedy więcej korzyści, jak zmiana otoczenia, zwiększenie kompetencji pracowników i rozeznanie przełożonych na temat wiedzy i umiejętności zespołu.

Sprawdź także artykuł: Sala konferencyjna – jak szukać, na co zwrócić uwagę?