Obalamy mity na temat coworkingu! - Blog Tu Lubię Warszawa
Wokół pracy w coworku wyrosło kilka mitów, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Postanowiliśmy je obalić, zanim wyrządzą krzywdę Twojej działalności!

 

Cowork to niepotrzebny wydatek. Można pracować w kawiarni

Siadasz przy kawiarnianym stoliku z croissantem i filiżanką pysznej kawy, otwierasz laptopa i oddajesz się pracy, podczas gdy za oknem ludzie pędzą w pośpiechu do biur. Miły obrazek, prawda? Oczywiście! Jednak do czasu, kiedy zorientujesz się, że internet działa pomału, stolik z dostępem do gniazdka elektrycznego jest dzisiaj zajęty, muzyka w tle Ci nie odpowiada, a ekspres do kawy pracuje zbyt głośno.

Coworking to przystosowane do pracy powierzchnie biurowe, w których te problemy nie istnieją, a wysokie koszty to wynajmu to totalny mit. Miesięczny wynajem biurka może kosztować Cię zaledwie kilkaset złotych. A teraz policz, ile w ciągu miesiąca wydasz na croissanty i kawę w kawiarni.
 

W coworku pracuje się na pełny etat

Twój czas pracy w coworku zależy wyłącznie od Ciebie. Coworkingi oferują najbardziej elastyczny czas, na jaki możesz wynająć powierzchnie biurowe – Warszawa zaprasza freelancerów i start-upy. W TuLubię możesz wynająć biurko nawet na jeden dzień.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Coworkingu

 

 

Inni korzystają z Twoich rzeczy

W biurze coworkingowym na pewno nie poczujesz się, jak rodzina misiów, którym Złotowłosa zjadła owsiankę z ich talerzyków. Dlaczego? Ponieważ szybko zapoznasz się z ludźmi, którzy uszanują Twoją prywatność, a ponadto dostaniesz własną zamykaną szafkę, w której możesz przechowywać prywatne rzeczy.

 

Coworków nie ma w małych miastach

Początkowo coworkingi rzeczywiście były domeną największych miast, jednak idea ta przyjęła się na tyle dobrze wśród freelancerów i małych firm, że w coraz większej liczbie mniejszych miejscowości można znaleźć coworkingowe biuro do wynajęcia – Warszawa i inne największe miasta w Polsce już przestały być ich bastionami.

 

Musisz szukać miejsca na spotkania z kontrahentami

W naszych przestrzeniach znajdują się sale konferencyjne, w których możesz spotkać się z klientami lub partnerami biznesowymi, przeprowadzić z nimi wideokonferencję lub przedstawić prezentację na dostępnych sprzętach multimedialnych. Pracując w coworku, nie musisz szukać sali konferencyjnej do wynajęcia w innym miejscu lub zapraszać klientów do kawiarni. Wszystko, czego potrzebujesz do spotkań biznesowych, znajdziesz na miejscu.

 

W coworkach pracują wyłącznie młodzi

Rynek pracy się zmienia i coraz więcej przedsiębiorców rozumie, że warto się do tych zmian przystosowywać. I właśnie z tego powodu w przestrzeniach coworkingowych pracują przedstawiciele różnych pokoleń, którzy szukają dla swojego biznesu jak najkorzystniejszych rozwiązań.

 

Mity - coworking
 

Nie możesz pisnąć słówka

To kolejna bzdura na temat coworków. Oczywiście będą obowiązywać Cię regulaminy, które mają zagwarantować wszystkim sprzyjające warunki do pracy, jednak nie oznacza to, że nie możesz o coś zapytać sąsiada. W coworkach ludzie poznają się szybko i dlatego sztywna atmosfera pracy pośród obcych po prostu nie istnieje.

Co z telefonami? Przecież biznes to nieustanne rozmowy? W TuLubię możesz korzystać z pokoi przeznaczonych specjalnie do rozmów telefonicznych.

 

Musisz zarejestrować firmę w domu

To absolutny mit. Coworki zwykle działają również jako wirtualne biuro – Warszawa to miasto, w którym możesz zarejestrować swoją działalność w CEIDG pod adresem biura coworkingowego TuLubię.

Jesteśmy pewni, że przekonaliśmy Cię do przymykania oka na krążące na temat coworków mity. Nie wiemy, kto te plotki rozpuszcza, ale wiemy, że nie ma racji, natomiast Ty, pracując w coworku, poczujesz się swobodnie, zaoszczędzisz na własnym biurze lub croissantach w kawiarni, poznasz ciekawych ludzi i rozwiniesz swoją działalność.

 

Sprawdź także artykuł: Tu Lubię – Coworking na Saskiej Kępie