Koszt wynajęcia biura w Warszawie, a wirtualne biuro - Blog Tu Lubię Warszawa

Wynajmowanie biura w Warszawie

Warszawa jest jednym z droższych miejsc w Polsce do wynajęcia biura, głównie ze względu na swój prestiż. Jest dużo chętnych na wynajem, zwłaszcza w centrum stolicy. Dlatego cena rośnie wraz z popytem.

Jednak wynajęcie biura w Warszawie posiada również wiele zalet. Decydując się na taki krok zyskujemy wyżej wymieniony prestiżowy adres. Łatwiej rozkręcić firmę umieszczoną we wszystkim znanej dzielnicy, niż taką, która mieści się pod w podwarszawskim miasteczku.

 

Zalety wirtualnego biura – obniżenie kosztów

Problemem dla początkujących firm są właśnie pieniądze. Dla nowej firmy ważny jest adres, ale nie każdego stać, żeby wydawać tak dużą kwotę na wynajem na start. Dlatego rynek przyszedł z rozwiązaniem tego problemu. Stworzył wirtualne biura, czyli możliwość wynajęcia adresu biura bez fizycznego prowadzenia go w tym miejscu.

Podpisując umowę zyskujemy adres oraz możliwość odbierania poczty. W takim miejscu często mamy dostęp do schowka na dokumenty oraz sali do spotkań z klientami.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Wirtualnych biur

 

 

Kiedy warto zdecydować się na wirtualne biuro?

Wirtualne biuro nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Dla małych, np. dwuosobowych firm to rozwiązanie jest idealne. Zwłaszcza dla tych, które stawiają pierwsze kroki na rynku i jeszcze nie wiedzą gdzie jest ich miejsce.
Przy niespodziewanych zmianach, na które nie mamy wpływu typu koronawirusowy lock down, wynajęcie wirtualnego adresu może uratować nas przed zamknięciem działalności.

Jednak ta propozycja prowadzenia działalności nie jest dobra dla wszystkich firm. Dla tych większych, z tradycją i stałymi klientami, taka forma działania wydaje się być ryzykowna. Większe firmy powinny posiadać stały adres do prowadzenia działalności. Właściciel powinien zadbać też wtedy o wizerunek firmy i zrobić coś, żeby była lepiej rozpoznawalna. Dlatego potrzebuje stałego adresu, gdzie każdy będzie mógł trafić nawet bez wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Planując rozwój nowopowstałej firmy, warto więc rozejrzeć się za taką siedzibą, która da nam możliwość wirtualnego adresu na starcie, a z czasem, w tym samym miejscu będziemy mogli wynająć w niej biuro, do codziennej pracy i spotkań z klientami – przyzwyczajonymi już do naszego dotychczasowego adresu.


Sprawdź także artykuł: Biuro wirtualne jako siedziba firmy