Biuro wirtualne jako siedziba firmy - Blog Tu Lubię Warszawa

Zgodnie z przepisami o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej każda zarejestrowana firma musi mieć wskazany adres oraz tytuł prawny do lokalu. Kiedy nie masz praw do żadnego lokalu, a zakup nieruchomości nie ma w przypadku Twojej firmy finansowego uzasadnienia, rozwiązaniem niosącym wiele korzyści okaże się biuro wirtualne.

 

Czym jest wirtualne biuro?

Biuro wirtualne jest rodzajem usługi, która polega na wynajmie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej (w tym adresu oraz skrzynki pocztowej) wraz z przestrzenią biurową oraz oraz usługami kadry administracyjnej.

 

Biura wirtualne – dla kogo?

Operatorzy biur wirtualnych oferują wynajem całych pomieszczeń lub pojedynczych stanowisk pracy. Dlatego z tej opcji chętnie korzystają freelancerzy oraz małe i mikroprzedsiębiorstwa. To właśnie dla tych podmiotów gospodarczych zakup własnej nieruchomości lub wynajem stacjonarnego lokalu są często nieopłacalne lub w ogóle wykraczają poza możliwości finansowe.

Oprócz freelancerów i małych firm biura wirtualne często wynajmują również firmy zagraniczne, które dopiero zaczynają działalność na terenie danego kraju.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Wirtualnych biur

 

 

Zalety biura wirtualnego

Biura wirtualne oferują szereg zalet, dzięki którym prowadzenie działalności gospodarczej jest możliwe i opłacalne także dla małych podmiotów lub freelancerów.

  • Cena – wirtualne biura są dużo tańsze niż biura stacjonarne. Taka usługa w centrum Warszawy kosztuje zaledwie kilkaset złotych miesięcznie, a warto wspomnieć, że w jej cenie zawarta jest również obsługa administracyjna.
  •  

  • Usługi biurowe – korzystając z usług operatora biura wirtualnego, otrzymasz również obsługę pracowników administracji. Możesz liczyć na odbiór i wysyłkę korespondencji, pomoc księgowego czy nawet usługi porządkowe. Warto zaznaczyć, że wszystko obejmuje cena abonamentu.
  •  

  • Oszczędność – w biurach wirtualnych lub przestrzeniach coworkingowych znajduje się wyposażenie niezbędne do prowadzenia działalności. Począwszy od nieograniczonego dostępu do Internetu przez drukarki i kserokopiarki aż po telewizory o dużej przekątnej ekranu z funkcją wyświetlania prezentacji lub innych multimediów.
  •  

  • Przestrzenie wspólne – biura wirtualne posiadają w pełni wyposażone kuchnie i łazienki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w czasie pracy zrobić sobie przerwę na obiad lub kawę, korzystając ekspresu do kawy lub innych udogodnień.
  •  

  • Sale konferencyjne i szkoleniowe – korzystaj z przestrzeni konferencyjnej, w której możesz spotykać się ze swoimi kontrahentami, omawiać sprawy firmy lub szkolić pracowników.

 

Wirtualne biuro na dobry początek

Dla nowych przedsiębiorstw, które nie ustabilizowały jeszcze swojej pozycji na rynku i nie mogą się pochwalić pewną sytuacją finansową, wirtualne biuro jest opcją znacznie bardziej bezpieczną niż wynajem stacjonarnej przestrzeni biurowej lub zakup nieruchomości na własność. Wiąże się to nie tylko z niższymi kosztami oraz obsługą wliczoną w abonament, ale również z faktem, że w biurach wirtualnych nie podpisujesz umów wiążących na długi czas. Dzięki temu łatwiej będzie Ci przenieść się do innego lokum w przypadku rozbudowy kadry lub jej redukcji.

Sprawdź także artykuł: Co warto wiedzieć o wirtualnym biurze?