Kim są freelancerzy i co coworking może im zaoferować? - Blog Tu Lubię Warszawa

Biura coworkingowe dla freelancerów to w ostatnich latach najlepsza opcja dla tych, którzy chcieliby realizować swoje projekty bez poczucia izolacji. Czasy, kiedy freelancerzy swoje obowiązki pracownicze wykonywali w przestrzeni domowej powoli mijają i naprzeciw pojawia się możliwość wynajmu biura coworkingowego.
Obecnie największym rynkiem coworkingowym jest Warszawa, gdzie w 2018 roku otwarto ponad 37 tys. m2 nowej powierzchni. Oznacza to, że zapotrzebowanie wśród freelancerów i mikroprzedsiębiorców na tego typu warunki pracy wzrasta. Dodatkowo, ciągu 5 lat wzrost powierzchni coworkingowych wzrósł aż o 70%.

 

Biurko do wynajęcia na godziny

Coworking oferuje freelancerom oraz mikroprzedsiębiorcom możliwość wynajęcia biurka w atrakcyjnej cenie. Wraz z niewielkim kosztem wynajmujący zyskują dostęp do niezbędnego sprzętu, szybkiego internetu oraz urządzeń biurowych takich jak drukarka czy skaner. Coworking, oprócz współdzielenia przestrzeni to możliwość pracy w inspirującym otoczeniu, poznania nowych osób i branż oraz zdobycia cennego doświadczenia, które może skutkować szybkim rozwojem. Przestrzenie wspólne, mimo iż polegają – jak sama nazwa wskazuje – na współdzieleniu danego obszaru, dają poczucie prywatności i skupienia dzięki odpowiednio zagospodarowanej przestrzeni. Wynajem biurka na godziny jest rozwiązaniem prostym i bardzo ekonomicznym. W Warszawie cena wynajmu na jeden dzień oscyluje między 40 – 70 zł. W Coworkingu Tu Lubię już za 50 zł macie możliwość wynajęcia dużego biurka w klimatyzowanym pomieszczeniu z dostępem do niezbędnych urządzeń biurowych. Do tego, bardzo istotny jest dostęp do cichych pomieszczeń. Hałas w biurze utrudnia koncentrację, może powodować rozdrażnienie i ból głowy a co za tym idzie – obniża efektywność i wydajność pracy.

Zdarza się również, że freelancerzy prowadzą taki tryb pracy, który wymaga od nich częstych rozmów telefonicznych. Dostęp do oddzielnego pomieszczenia, w którym pracownik nie będzie narażony na brak prywatności lub rozmowy innych osób to istotny element w budowaniu korzystnych warunków do pracy.

 

Coworking – łączy, czy dzieli?

Ceniony przez użytkowników coworkingu jest networking, jaki nawiązuje się pomiędzy osobami w biurze. Nowe kontakty często mogą skutkować nawiązaniem w przyszłości relacji biznesowych. Wynajęcie stanowiska pracy to dla freelancerów okazja do wspólnej pracy w skupieniu i często wzajemnym motywowaniu się oraz inspirowaniu. Oprócz tego, jest to przestrzeń, gdzie można zaprosić klienta w celu przedstawienia mu oferty biznesowej, przeprowadzenia szkolenia lub podpisania umowy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Coworkingu

 

 

Praca wśród ludzi

Freelancerzy to wolni strzelcy, a więc jedną z głównych zalet takiej pracy jest możliwość organizacji czasu w dogodny sposób. Jest to komfortowe rozwiązanie dla osób, które same chcą ustalać sobie czas swojej pracy. Dlatego właśnie odpowiedzią na potrzeby freelancerów mogą być biurka na wynajem. Biurko coworkingowe wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wspomnianych wolnych strzelców z uwagi na niskie koszty i wydzielone miejsce do rozpoczynania lub kończenia ważnych projektów. Oprócz tego, freelancerzy decydujący się na wynajem hot desków nie muszą martwić się o dodatkowe opłaty, brak odpowiedniego sprzętu biurowego lub internetu mogąc w pełni skupić się na swoich obowiązkach.

Dlatego jeżeli jesteś freelancerem i wahasz się pomiędzy pracą z domu a wynajmem przestrzeni do pracy, sprawdź, czy w najbliższej okolicy nie ma ofert, które umożliwią Ci ją w najlepszych – bo ustalonych przez samego Ciebie – warunkach.

 

Sprawdź także artykuł: Wynajmowanie biura coworkingowego – zyskuj, nie przepłacaj