Freelance a coworking - Blog Tu Lubię Warszawa

Jesteś już zmęczony zatrudnieniem u kogoś na stanowisku? Podjąłeś decyzję o zostaniu wolnym strzelcem? Jednak co teraz? Wiele osób, które zastanawiają się nad zostaniem freelancerem nie wie tak naprawdę jak podejść do tematu. Pierwsza myśl – praca w domu, wydaje się najwygodniejszym i najbardziej ekonomicznym wyborem, ale czy na pewno?

 

Czym jest freelance?

Freelancerzy to tak zwani wolni strzelcy. Osoby które posiadają konkretny fach w ręku: architekci, agenci ubezpieczeniowi, programiści, graficy i wielu innych, przyjmujących tylko umowy na zlecenie. Nie mają nad sobą szefa, więc sami mogą decydować o swojej działalności, wybierać projekty i zlecenia, które im odpowiadają. Jednak freelance nie jest dla każdego. Ktoś, kto decyduje się na taką formę pracy powinien posiadać konkretne cechy charakteru. Odpowiedzialność za podejmowane decyzje, umiejętność planowania czasu i rozsądne zarządzanie pieniędzmi to tylko wierzchołek góry lodowej obowiązków do spełnienia.

 

Freelance – praca w domu czy cowork?

Jedną z głównych zalet pracy wolnego strzelca jest możliwość dysponowania czasem na własny sposób. Sami możemy zdecydować czy wolimy wstawać z samego rana, aby jak najszybciej dokończyć projekt, czy spać do późniejszych godzin i nadrabiać wieczorami. Jednak wiele osób traci po drodze granicę między pracą, a życiem prywatnym. Dla wielu z nas ta płynna granica potrafi być męcząca, czego mogliśmy doświadczyć w trakcie koronawirusowego lock downu. Można chodzić do kawiarni lub do parku, jednak warunki nie zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom. W takich momentach wygodniejszym rozwiązaniem jest biuro, które niestety narzuca nam większe koszty. Z tego powodu rynek już spory czas temu wyszedł z propozycją przestrzeni coworkingowych, czyli inaczej z biurkami do wynajęcia. Biuro coworkingowe wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla freelancerów. Możemy wynająć sobie przestrzeń tylko do pracy, nie ponosząc kosztów związanych z utrzymaniem dużego pomieszczenia, nie martwiąc się przyziemnymi sprawami jak papier w drukarce czy dobrze działający internet. Za stosunkowo niewielką cenę zyskujemy swoją własną przestrzeń do pracy, otoczeni ludźmi podobnymi do nas – posiadającymi pasję do pracy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Coworkingu

 

 

Praca wśród ludzi

Coworking niesie ze sobą nieuniknione spotkania z nowymi ludźmi. Może mieć to pozytywny wpływ na naszą pracę. W biurach coworkingowych spotyka się osoby zarówno z tej samej branży, możliwie z innym doświadczeniem, które mogą pomóc w odblokowaniu weny twórczej lub z innych branż, które we wcześniej niemożliwy dla nas sposób mogą wpłynąć na kierunek ścieżki naszej kariery. W ten sposób mają szansę stworzyć się najciekawsze spółki z niekonwencjonalnym produktem na rynku.

Zanim więc zdecydujesz się, gdzie i jak chciałbyś pracować jako freelancer, rozejrzyj się po swojej bliskiej okolicy, czy nie ma w niej fajnego biura coworkingowego, odpowiedniego dla Ciebie.

Sprawdź także artykuł: Praca w domu – dlaczego nie każdy może sobie na nią pozwolić?