Coworking sprzyjający rozwojowi - Blog Tu Lubię Warszawa

W 2015 roku czasopismo Harvard Business Review przeprowadziło badanie, które miało na celu sprawdzenie warunków, w których pracownicy rozwijali się najlepiej. Uczestnikami badania byli użytkownicy przestrzeni coworkingowych oraz pracownicy korporacji. Zadano im 14 pytań koncentrujących się na określeniu mentalnej witalności oraz postępu intelektualnego. Ci pierwsi uzyskali sześć na siedem punktów, a więc o jeden punkt więcej niż pracownicy korporacyjni. Jakie czynniki mogły wpłynąć na uzyskane wyniki? Co dają nam przestrzenie coworkingowe i jaki mają wpływ na rozwój? Poniżej poznacie odpowiedzi na te pytania, które być może pozwolą poznać coworking od innej strony.

 

Co dają nam przestrzenie coworkingowe?

Przede wszystkim – unikatowość własnej pracy, poczucie społeczności ale też niezależności. Coworkerzy wierzą w wartość swojej pracy. Dzieląc przestrzeń z innymi, rzadko napotykają osoby zajmujące się podobnymi zagadnieniami. Brak konkurencji sprawia, że wierzą oni w unikatowość i istotność własnych działań.

Inna sytuacja może mieć miejsce w korporacjach, które są na tyle ugruntowane i stabilne, że ciężko o ich zrewolucjonizowanie. Może to prowadzić do sytuacji, w której pracownikom ciężko będzie o jakiekolwiek wyróżnienie się na tle innych. W coworkingu praca jednostki może odmienić cały projekt, ulepszyć go i spowodować, że pracownicy współdzielący tę przestrzeń będa czuć się potrzebni.

Zdobywanie doświadczenia poprzez burzę mózgów i zderzenie się ze sobą różnych branż to również bardzo cenna cecha coworkingu. Dzięki ich koegzystencji pracownicy mogą poszerzać swoje perspektywy, wymieniać się pomysłami i wzajemnie czerpać korzyści ze swojej pracy.

 

Zarządzanie czasem staje się prostsze i przede wszystkim – możliwe

W dobie pandemii większość osób pracujących zdalnie zostało postawionych przed faktem pracy w domu. Mimo, że taki typ pracy kojarzy się raczej z wolnością i możliwością dopasowania czasu do swoich potrzeb, to jednak tworzy on ryzyko zachwiania zdrowego balansu pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Freelancerom i pracownikom zdalnym naprzeciw wychodzi idea coworkingu. Możliwość wynajęcia biura to szansa na umiejętne zarządzanie swoim czasem bez zbędnych “rozpraszaczy” uniemożliwiających koncentracje, na które natknąć można się w przestrzeni domowej. Często okazuje się również, że taka opcja jest korzystniejsza finansowo, niż długoterminowy wynajem dużych przestrzeni biurowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Coworkingu

 

 

Profesjonalizm i komfort pracy

Przestrzenie coworkingowe zapewniają dużo lepsze warunki do pracy zdalnej, niż mieszkanie – zaopatrzone są w profesjonalne stanowiska i komfortowe przestrzenie, które śmiało można zmieniać wedle własnych potrzeb.

 

Jak coworking pomaga w rozwoju?

Użytkownicy coworkingu mają pełną kontrolę nad rytmem i rozwojem swojej pracy. Według badań m. in. University College Of London, im większą kontrolę nad swoją pracą posiada pracownik, tym lepsza jest jego kondycja psychiczna oraz fizyczna.

Coworking daje możliwość rozwoju w swojej własnej dziedzinie, jednak przede wszystkim konfrontacja i praca z innymi branżami na tej samej przestrzeni może poszerzać horyzonty i rodzić nowe pomysły. Zdarza się również, że sąsiadem przy biurku może być osoba zajmująca się podobnymi zagadnieniami, co daje efekt nawiązania dłuższej współpracy.

Jasne wyznaczenie granicy praca – życie prywatne pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne freelancera. Znajduje on czas na pracę i przeznacza jego odpowiednią ilość na odpoczynek. Dzięki temu nie jest on zmuszony “zabierać pracy do domu”.

Liczne badania (m.in badanie Deskmag z 2019 roku – Global Coworking Survey – A view on segmentation) pokazują, że poczucie niezależności i życie w społeczności stymulują rozwój pracownika. Niektóre wielkie firmy takie jak np. Google wprowadzają do swojej polityki cechy coworkingu – elastyczne godziny pracy lub małe grupy pracowników. Zwiększa to wydajność i pozwala na pracę na najwyższych obrotach z jednoczesnym dbaniem o równowagę psychiczną i zadowolenie z życia.

 

Wirtualne biura – coworking Warszawa Tu Lubię

W naszym warszawskim coworkingu znajdziecie przestrzeń, która umożliwi Wam rozwój, spokój oraz przede wszystkim komfort pracy. W swojej ofercie posiadamy biura, sale konferencyjne i przestrzenie, które sprostają wymaganiom większych i mniejszych firm czy freelancerów. Przychodząc do nas możesz poczuć się swobodnie, pracując w ciszy, skupieniu i przede wszystkim w spokoju, którego na czas pandemii tak bardzo nam potrzeba.

Sprawdź także artykuł: Wynajmowanie biura coworkingowego – zyskuj, nie przepłacaj