Coworking - idealne miejsce dla start-upów - Blog Tu Lubię Warszawa

Coworking- co to jest?

Coworking z języka angielskiego dosłownie tłumaczone jest jako wspólna praca. Polega to na wynajmu biura lub tzw. hot desku w budynku z innymi małymi firmami lub freelancerami. To idealne rozwiązanie dla wolnych strzelców i początkujących firm. Pozwala na nawiązywanie nowych kontaktów do spółek lub biznesowych projektów. Takie miejsca sprzyjają pracy w dobrych warunkach i za rozsądną cenę.

 

Oferta coworkingowa

Większość biur coworkingowych ma podobną ofertę wynajmu. Zazwyczaj różnice polegają na wyglądzie biur lub lokalizacji. Dlatego polecamy zapoznać się z ogłoszeniami w okolicy twojego zamieszkania.
Większość coworkingów oferuje wynajem biurek dla pojedynczych coworkerów, gdzie korzystasz tylko z biurka w pomieszczeniu razem z innymi freelancerami lub całego biura dla swojej małej, 2-3 osobowej firmy. Zazwyczaj mamy też możliwość skorzystania z salek do spotkań i sal konferencyjnych do rozmów z klientami, za ewentualną dodatkową opłatą lub określoną ilością godzin w miesiącu w pakiecie.
Naszą pracę ułatwi też recepcja, odbierając pocztę, zajmując się naszymi gośćmi czy pomocą w kryzysowych sytuacjach. W każdym momencie może wyręczyć nas w skanowaniu dużej ilości dokumentów na dostępnych w biurze coworkingowym drukarkach.
Nie możemy zapomnieć o nielimitowanym WiFi, które wydaje się być obowiązkowe w dzisiejszych czasach.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Coworkingu

 

 

Dlaczego dla start-upów?

Początkujące firmy spotykają wiele przeszkód na swojej drodze. Jedną z pierwszych kwestii jest obowiązek zarejestrowania firmy pod konkretnym adresem. Można oczywiście zrobić to pod adresem miejsca zamieszkania, ale nie każdy ma taką możliwość. Wynajmując powierzchnię coworkingową spełniamy ten warunek za stosunkowo niską cenę, dodatkowo korzystając z innych udogodnień. Jedną z nich jest wspomniane wcześniej spotykanie innych ludzi prowadzących małe firmy. Zyskując taki kontakt możemy uzyskać wsparcie na początku naszej kariery w branży, albo nawet rozwinąć firmę, poszerzając jej zasięgi.

Również wspomniana lokalizacja ma znaczenie. Częściej wyszukując coś w internecie opieramy się na lokalizacji konkretnego miasta np. Warszawa. W takich przypadkach firmy z mniejszych podwarszawskich miasteczek mają większy problem z rozkręceniem działalności, dlatego warto zainwestować na start firmy w przestrzeni coworkingowej w większym mieście.

Sprawdź także artykuł: Coworking, czyli praca wspólna