Przejście z biura stacjonarnego na wirtualne – dlaczego warto? - Blog Tu Lubię Warszawa

Większość właścicieli małych firm z pewnością każdego miesiąca zastanawia się, o ile lepiej wyglądałaby sytuacji finansowa ich przedsiębiorstwa, gdyby nie koszty prowadzenia własnego biura. O wirtualnych biurach najczęściej słyszy się w kontekście początkujących firm oraz freelancerów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby z własnej przestrzeni biurowej na rzecz biura wirtualnego zrezygnowała firma, które funkcjonuje – i to z sukcesami – już przez kilka lat.

 

Rezygnacja z własnego biura – nie traktuj jej jako kroku w tył

Na forach internetowych przedsiębiorców można spotkać się z opiniami, że jeśli nie stać kogoś na własne biuro, to powinien dobrze zastanowić się nad swoją dalszą działalnością. Jest to myślenie oderwane od dzisiejszej rzeczywistości i pozbawione czegoś, co w biznesie decyduje o powodzeniu – elastyczności i umiejętności dostosowania się do realiów.

Dzisiaj praca z różnych miejsc staje się normą, a pandemia – zdaje się – na dobre utrwaliła różne modele pracy, w tym pracę zdalną czy pracę hybrydową. Dotyczy to nie tylko nowych firm, ale też tych, które są już na rynku i całkiem nieźle sobie radzą. Nie możesz zatem myśleć o przejściu do biura wirtualnego jako o kroku wstecz – wręcz przeciwnie, jeśli zyski Twojej firmy wzrosną, będzie wyłącznie krok do przodu.

 

Przejście do biura wirtualnego – czy to duża zmiana?

Oczywiście, że tak! Nie można ukrywać, że rezygnacja z biura stacjonarnego na rzecz biura wirtualnego będzie dla Twojej firmy istotną zmianą, nad którą trzeba przejść do porządku dziennego. Warto jednak wspomnieć tutaj o jednym zasadniczym plusie – czas, energię i pieniądze, jakie jako właściciel lub manager poświęcasz na to, aby biuro funkcjonowało i prezentowało się godnie, od teraz możesz poświęcić na organizację pracy zespołu, szkolenia etc.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Wirtualnych biur

 

 

Na czym zaoszczędzisz?

Rezygnując z własnego biura, szybko zauważysz, ile pieniędzy zostaje na koncie Twojej firmy. Zaoszczędzisz m.in. na:

  • comiesięcznym opłacaniu czynszu;
  • rachunkach za media;
  • ratach lub leasingu urządzeń biurowych;
  • wynajmowaniu serwisu porządkowego;
  • obsłudze recepcyjnej;
  • księgowości.

 

Co oferuje wirtualne biuro?

Miesięczny abonament wirtualnego biura obejmuje wyżej wymienione usługi, które w ogólnym rozrachunku kosztują Twoją firmę znacznie mniej niż w sytuacji, kiedy na własną rękę szukasz specjalistów. Co więcej, usługę biura wirtualnego możesz łączyć z coworkingiem, czyli biurkami do wynajęcia na określony czas. Do tego dochodzi też możliwy dostęp do przestrzeni wspólnej i salek konferencyjnych, w których można prowadzić szkolenia, zebrania czy spotkania z kontrahentami.

Wirtualne biuro w Warszawie może kosztować zaledwie 1800 złotych netto rocznie – miesięczny koszt prowadzenia własnego biura nierzadko okaże się wyższy.

 

Zarejestruj swoją firmę pod wirtualnym adresem

Wirtualne biuro to przede wszystkim możliwość spełnienia jednego z obowiązków właściciela firmy, czyli rejestracji firmy w CEIDG. Adresy pod dobrą lokalizacją, np. w biurze wirtualnym Tu Lubię w centrum Warszawy, pomogą budować profesjonalny wizerunek firmy. Co więcej, wirtualne biuro to usługa, z którego mogą korzystać także spółki.